Dr. Sharifa Noaman Al Emadi

Doha Uluslararası Aile Enstitüsü Murahhas Üyesi

Katar

Dr. Al Emadi, Katar Halk Sağlığı Bakanlığı tarafından verilen klinik psikolog sertifikasına sahiptir. Halen davranış bozukluklarını, özellikle madde bağımlılıklarını tedavi etmek için lisanslı psikolog olarak görev yapmaktadır. Katar Üniversitesi’nde aile ilişkileri dersi vermesi düşünülmektedir. Katar’da ve yurtdışında bu alanda bazı kurslar ve atölye çalışmaları gerçekleştirmiştir ve bazı uluslararası konferanslarda çeşitli çalışma ve araştırma alanlarında bildiriler sunmuştur. Bunların bazıları uluslararası dergilerde yayınlanmıştır. Naufar Merkezi’nde Koruma ve Sosyal Rehabilitasyon Murahhas Üyeliği ve Uluslararası İlişkiler ve Topluluk İlişkileri Murahhas Üyeliği yapmıştır.

Doha Uluslararası Aile Enstitüsü Murahhas Üyesi rolünün yanında, Kadınlar, Çocuklar, Yaşlılar ve Engelliler Ulusal Komitesi üyesi ve Katar Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Bölümünde kurul üyesidir.

Dr. Al Emadi, Manchester Metropolitan Üniversitesi’nden Psikoloji ve Danışmanlık alanlarında doktora ve yüksek lisans derecelerine sahiptir ve kendisine Katar’da Eğitimde Mükemmellik Gününde 2009 yılı için Doktora Sahipleri Platin Madalyası verilmiştir.